Site Overlay

Заземлення

+38(098)212-69-69  (Київстар)
+38(099)212-69-69  (Водафон)
Viber WhatsApp
Viber WhatsApp

ЗАЗЕМЛЕННЯ

ноги

Чуттєвий контакт між ногами й землею в біоенергетиці називається заземленням. По суті, йдеться про потік збудження, що протікає стопами і йде далі в землю. В цьому випадку людина з’єднана із землею, вона не “парує в повітрі” і не “піднесена” над нею. Звичайно, існують різні ступені чуттєвого контакту із землею, що залежать від того, наскільки повно ступня “торкається” опорної поверхні. Люди в цьому сильно відрізняються один від одного.

Бути заземленим іншими словами означає, що людина міцно стоїть ногами на землі, при цьому вона знає, де стоїть, і, отже, хто вона є. Коли людина заземлена, вона є самостійним індивідом. У широкому сенсі відчуття заземлення дає змогу встановити контакт із реальністю. Він (або вона) закорінений у землю, ідентифікований із власним тілом, усвідомлює свою сексуальність і орієнтований на задоволення.

Заземлення передбачає приведення людини в стан, коли її центр ваги опущений трохи нижче, ніж зазвичай, тобто ближче до землі. Безпосередня мета заземлення – підвищити відчуття безпеки. Людина стоїть на землі і її ноги відпочивають на ній. Якщо вона збуджена або має надмірно високий рівень зарядженості, то в неї з’являється бажання піднятися вгору, “полетіти”. У цьому стані, незважаючи на почуття збудження, захоплення, завжди присутній елемент тривоги й небезпеки падіння. Це, наприклад, спостерігається, коли людина летить над землею в літаку. Тривога зникає, тільки коли ти благополучно повернутий на землю, фізично або емоційно.

Спрямованість вниз – це шлях до задоволення звільнення або розрядки. Це – шлях сексуального задоволення. Ті, хто боїться опуститися, заблоковані в можливості повністю віддатися сексуальному розрядженню і не можуть повністю відчути оргастичного задоволення. Відпустити себе – означає опуститися донизу, оскільки ми постійно несвідомо підтримуємо себе піднесеними. Усі ми боїмося падіння, провалу, боїмося зазнати невдачі й відповідно боїмося дозволити собі віддатися власним почуттям.
 
У широкому сенсі заземлення допомагає людині повніше з’єднатися зі своєю тваринною природою, що включає і сексуальність. Нижня частина тіла функціонально пристосована для виконання тих потреб, які заведено вважати “тваринними”, вона відповідає за пересування, випорожнення і сексуальність, тоді як верхня – за мислення, мовлення, інтелектуальний розвиток і маніпулювання середовищем. Функції нижньої частини ближчі до інстинктів і менш схильні до усвідомленого контролю. Але нашій тваринній природі притаманні ритм і грація. Будь-який рух, що вільно виникає з нижньої частини тіла, має ці риси. Віддаляючись від своєї нижньої частини, ми втрачаємо більш ніж половину нашої природної грації та ритмічності.
 
Цей відрив і “переміщення” у верхню частину тіла можуть бути ліквідовані за допомогою досвіду біоенергетичного заземлення. Коли центр ваги тіла опускається в ділянку таза, а ноги стають провідниками енергії, з’являється можливість відчути своє Я (self), сконцентроване в нижній частині черевної порожнини.
 
Важливість центрованості в нижній частині черевної порожнини або в животі визнається більшістю східних навчань. У японців, наприклад, є поняття хара (hara). Цим терміном позначається одночасно і живіт, і якість життя людини, яке центроване в цій частині тіла. Точне місце центрування – 5 сантиметрів нижче пупка. Якщо людина центрується в цій точці, то можна сказати, що в неї є хара, а це, в свою чергу, означає, що вона гармонійна як у фізіологічному, так і в психологічному плані. Гармонійна людина врівноважена і спокійна, всі її рухи невимушені та скоординовані. Даркхайм пише: “Якщо людина має повністю розвинену хару, вона володіє силою і точністю для виконання тих дій, які в будь-якому іншому разі вона не змогла б виконати, навіть володіючи ідеальною точністю, цілковитою увагою або найсильнішою силою волі. Тільки те, що зроблено харою, вдається по-справжньому і повністю”.
 

Більшість західних жителів світу зосереджені у верхній частині тіла, здебільшого в голові. Ми сприймаємо голову як “вмістилище” це, центр свідомості й обдуманої поведінки. Нижній, або тазовий, центр, де міститься хара, навпаки, вважається осередком неусвідомленої та інстинктивної поведінки. Можна сказати, що це -тваринний центр (як пропонує Тодд). Значення цього центру стає очевидним, якщо згадати, що лише 10% наших рухів є усвідомленими, тоді як 90% – неусвідомленими.

Живіт буквально означає “життя”. Наше тіло “покладено” в “кошик” таза. З його допомогою ми здійснюємо контакт зі статевими органами та ногами. У животі відбувається зачаття індивідуума, з живота він виходить вниз на світ Божий. Втрата контакту з цим життєвим центром порушує гармонію і призводить до тривожності та відчуття небезпеки.

Є декілька важливих правил, які, при чіткому дотриманні, допоможуть вам заземлитися і залишатися в цьому стані. Одне з: коліна завжди мають бути трохи зігнуті. Коли ви стоїте, заблоковані коліна перетворюють усю нижню частину, починаючи від стегон, на ригідну структуру, що починає функціонувати як механічна підтримка або механічний засіб для пересування. Це відриває людину від спрямованого всередину потоку і не дозволяє їй ідентифікуватися з нижньою частиною свого тіла.
 
Коліна людини “абсорбують” шок тіла. Коли вона відчуває надмірний тиск, її коліна трясуться, даючи змогу силі тиску пройти крізь тіло й піти в землю. Якщо ж вони заблоковані, замкнуті, то ця сила виявляється замкненою в нижній частині спини, спричиняючи стресовий стан, що породжує проблеми з цією частиною тіла. Нам завжди радять підіймати важкі предмети з напівзігнутими колінами. Ми часто не розуміємо, що психологічний тиск – це те ж саме, що фізична тяжкість для тіла, і намагаємося витримати тиск із блокованими колінами, навантажуючи його силою нижню частину спини.
ноги
заземление2
“Арка”, або “дуга” Лоуена
 

Цей досвід схожий на попередній. Відмінність полягає в тому, що він змушує тіло під впливом стресу відкрити дихання і більше завантажити ноги. Його коректне виконання допомагає позбутися напруги в животі, яка якраз і створює “пузо”.

Встаньте, розставивши стопи на відстань близько 50 сантиметрів, злегка розвернувши носки всередину.

Тепер упріться кулаками в поперек так, щоб кісточки великих пальців були розгорнуті вгору.

Не відриваючи п’ят від підлоги, зігніть обидва коліна, наскільки можете.
Прогніться назад, не прибираючи кулаків із попереку, а ніби поверх них.

Обов’язково стежте за тим, щоб вага залишалася зміщеною вперед і припадала на передні частини стоп. 

Дихайте глибоко, задіюючи живіт.

Дугельний Віталій, психолог-практик, фахівець із ТОП, палсингу і танатотерапії

Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Усі матеріали є авторськими та захищені Законодавством України. Будь-які посилання мають бути узгоджені з автором.
© Віталій Дугельний, 2020